Blender Profesional

21,000 L

Blenderi profesional me shpejtësi të lartë Vital Blend Fit është një makinë shumëfunksionale e klasit të lartë që pret, shtyp, përzien dhe përzien ushqimet e nxehta dhe të ftohta. Është ideale për të bërë pije, kokteje, smoothie të shëndetshme, salca, supa, kremra, akullore, reçel dhe snacks. Përdorimi i tij është vërtet i gjerë. Është e specializuar kryesisht në ushqimin RAW që është një revolucion në ushqimin e shëndetshëm.

Përdorime të shumëfishta
Kontrolli elektronik ka 6 programe të paracaktuara. Me një buton, mund të krijoni, për shembull, kremtë butë lajthie, qumësht bajamesh, smoothie frutash, akull të grimcuar ose pure perimesh. Më shumë receta të shkëlqyera mund të gjenden në librin  që gjeni brenda kutisë. 

Teknologji e shëndetshme e përzierjes
Mund të vendosni kohën e përzierjes për copëtimin ideal të përbërësve. Brenda kontejnerit ka një thikë unike prej çeliku inox me gjashtë fole BlendeX me një teh të dhëmbëzuar që i prenë përbërësit në një konsistencë shumë të imët. Vital Blend Fit mund të përballojë deri në 26,000 rpm, të cilat mund t'i kontrolloni vazhdimisht. Duke shtypur butonin PULS, mund të përshpejtoni në maksimum.
Shpejtësia e lartë siguron që trupi ynë të përthithë më mirë fibrat, klorofilin, mineralet dhe antioksidantët që përftohen veçanërisht nga një proces përzierjeje me shpejtësi të lartë që ka Vital Blend Fit. Ai gjithashtu trajton të ashtuquajturën fibër të fortë e cila zakonisht gjendet në perimet me rrënjë të pangrënshme. Ato përmbajnë një sasi të madhe të lëndëve ushqyese cilësore që i mungojnë trupit. Ndryshe nga shtrydhëse frutash e perimesh, ai gjithashtu përpunon lëkurat dhe bërthamat e disa frutave të cilat janë gjithashtu shumë të pasura me lëndë ushqyese.

Enë e përzierjes ka një kapacitet prej 2 litrash dhe është bërë nga Tritan shumë i qëndrueshëm dhe i padëmshëm. Nuk thith aromat, shijet apo ngjyrat e ushqimit. Ena e përzierjes ka gjithashtu një kapak me kapak të lëvizshëm. Mund të shtoni përbërës duke i përzier pa hequr kapakun dhe duke rrezikuar që përmbajtja e enës të dalë prej saj.
Arameri që ndihmon në përzierjen me efikasitet të përbërësve të shtuar është një pjesë shtesë e pajisjes. Mund ta përdorni për të ushqyer përbërësit drejt thikës së përzierjes për t'i grirë.

Parametrat teknikë:
Vëllimi i enës kryesore 2 l
Numri i shkallëve të shpejtësisë 9
Ndërprerësi i pulsit Po
Materiali i enes se përzierjes  Tritan
Fuqia e paisjes  1800 W
Transport Ne Gjithe Shqipërinë

Shperndaje:

Produkte te ngjashme

0

Blender Profesional

21,000 L

Porosia e thjeshtuar me nje klik nga Elektromarket

Shpjegim: Kjo eshte nje metode e thjeshtuar porosie me pagesen ne dorezim. Stoku nuk rezervohet dhe kuponat nuk mund te perdoren.